Чи можна укласти строковий трудовий договір з бухгалтером в комунальному підприємстві (робота

Автор:
Опубликовано: 2737 дней назад (25 апреля 2012)
Блог: Юристы
Рубрика: Без рубрики
0
Голосов: 0
Чи можна укласти строковий трудовий договір з бухгалтером в комунальному підприємстві (робота не сезонна, і не тимчасова)? Чи достатньо буде власної ініціативи працівника? В кого які думки, дуже чекаю відповіді.
кто может подсказать? | Здравствуйте,уважаемые юристы,подскажите мне пожалуйста- имеют ли право насчитать пеню
0 # 25 апреля 2012 в 16:29 0

можно, почему нет? если конечно вы имеете ввиду именно срочный труд.дог., а не договор оказания услуг, гражданско-правовой и т.д.

0 # 26 апреля 2012 в 22:25 0

Стаття 23. Строки трудового договору

Трудовий договір може бути:

1) безстроковим, що укладається на невизначений строк;

2) на визначений строк, встановлений за погодженням сторін;

3) таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

0 # 5 мая 2012 в 23:51 0

Стаття 391. Продовження дії строкового трудового договору на невизначений строк

Якщо після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк.

Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23, вважаються такими, що укладені на невизначений строк.

0 # 24 июня 2012 в 02:42 0

Я маю на увазі саме строковий трудовий договір, а питання таке виникло тому, що в принципі такий договір може бути укладений на невизначений строк, і характер роботи, і умови її виконання дозволяються укласти договір на невизначений строк, та й інтересів таких, які б спонукали до укладання строкового договору, у працівника немає, хоча вона і погоджується на строковий договір. Чи можуть виникнути у звязку з цим якісь проблеми з контролюючими органами або у разі якщо по закінченні строку договору працівник подасть до суду.

0 # 24 июня 2012 в 07:21 0

она может по окончанию действия этого договора просто выйти на следующий день на работу, сделать там что-то обчественно-полезное и доказуемое и таким образом договор из срочного станет бессрочным ,так что следите за сроками и окончательным расчетом при увольнении, я знаю, что в коммунальных предприятиях это проблема

← Назад

 


 
Юриспруденция - консультации юристов, найти адвоката © 2019
Грибные места